Міжнародны дзень музеяў

Мерапрыемствы да Міжнароднага дня музеяў:

19 мая ў філіяле “Выратаваныя мастацкія каштоўнасці” з 19:00 да 24:00

Ноч ў музеі “Гроза 12-го года”. Будзе адкрыта выстаўка “1812 год ў артэфактах”, пройдуць выступленні ваенна-гістарычнага клуба “Мінскі пяхотны полк”, рускага клуба “Светлаяр”, Пушкінскага тэатра ліцэя №1 г.Брэста і прэзентацыя кнігі З.І. Дудзюк “1812 год”.

19 мая ў філіяле “Камянецкая вежа” 3 14:00 да 23:00

Акцыя “Ноч ў музеі” будзе уключаць тэатралізаваную экскурсію па экспазіцыі музея, выступленне ваенна-гістарычнага клуба “Паўночны вяпрук”, майстар-клас па стральбе з лука.

9 мая у філіялах “Археалагічны музей “Бярэсце” і “Мастацкі музей” з 13:00 да 23:00

Музейная ноч “Забвенье не грозит героям» з удзелам ваенна-гістарычнага клуба “Гарнізон” (рэканструцыя ваенна-палявога лагера)

18 мая у выставачнай зале ДзУК “Брэсцкі абласны грамадска-культурны центр” З 12:00 да 20:00

Да Міжнароднага дня музеяў будзе прысвечана выстаўка “Музеі – гораду” сумесна з ДзУ “Мемарыяльны комплекс “Брэсцкая крэпасць – герой”, ДзУК “Музей гісторыі горада Брэста” і УК “Кобрынскі ваенна-гістарычны музей імя А.В. Суворава”.